Конкурсната надпревара е за всички студенти и ученици, обучаващи се на територията на Република България или такива с българско гражданство, обучаващи се в чужбина. Темата на картографското съревнование е „Картите – езикът на географията”.
Конкурсната надпревара е за всички студенти и ученици, обучаващи се на територията на Република България или такива с българско гражданство, обучаващи се в чужбина. Темата на картографското съревнование е „Картите – езикът на географията”.
Поредната конкурсна надпревара от програмата на Българския географски фестивал 2025 г. е посветена на учителската общност. Националният конкурс за учители търси да отличи най-качествените и иновативни педагогически интердисциплинарни практики или проекти. Какъв е форматът? Всеки участник може да сподели своята осъществена практика чрез едно или няколко предпочетени средства: - текстово описание (до 3 стандартни страници);
Конкурсната надпревара е отворена за всички възрасти и за всички любители на географията с интерес във фотографията. Фотографското съревнование е на тема „Приключенска география” и е в две категории:
Поредната конкурсна надпревара от програмата на Българския географски фестивал 2025 г. е на тема "30 секунди география". В нея участниците трябва да изработят кратък видеоклип, който да е с оригинално авторско право и продължителност не повече от 30 секунди (подобно на видеата в TikTok формат). През тази половин минута трябва да се презентира географска информация, която да бъде представена по-интересен начин с помощта на видеокадри, текст, снимки или друго. Учениците ще бъдат разделени в две възрастови групи:
Темата на постерното съревнование е „География на образите”. Постерът е оригинална авторска форма в дигитален формат, в която учениците трябва да представят по оригинален визуален начин различни географски теми, процеси, феномени, уроци, проекти или друга сходна географска проблематика. Конкурсната надпревара е в две възрастови групи:
Темата на фотописното съревнование е „Моите географски открития”. Фотописът е оригинална авторска форма, в която със снимки и текст към тях се разказва за дадено място или преживяване. Примери за географски фотописи от България и света са достъпни в рубриката с фотописи на Географ БГ. Конкурсната надпревара е в две възрастови групи:
След фестивалите в Ямбол през 2015 г., Казанлък през 2016 г., Пазарджик през 2017 г., Русе през 2018 г., Стара Загора 2019 г., двата онлайн фестивала през 2021 и 2022 г., София 2023 г. и Бургас 2024 г. отправяме поглед към десетия по ред географски фестивал в България. На 26 и 27 април 2025 г. Варна ще бъде и географска столица на България, ставайки осмият град, приемащ Фестивала! Събитието ще се осъществи с подкрепата на Община Варна.
Copyright © 2022 - Geograf.bg