
За трета поредна година Геолого-географският факултет на СУ ще бъде домакин на Отворената ГИС конференция!
След успеха на изданията през 2024 и 2025 г., през март 2026 г. отново ще посрещнем Конференцията за отворени и свободни географски информационни системи, отворени пространствени данни и отворени методи в дистанционните изследвания.
На 5 март 2026 г., четвъртък, ще се проведат различни безплатни дву- и четиричасови работилници за развиване и усъвършенстване на знанията и уменията в сферата на отворените ГИС технологии със задълбочени практически занятия.
На 6 март 2026 г., петък, ще се проведе конференция с представяния на учени, професионалисти, разработчици и ентусиасти, които са изрично свързани с отворени и свободни географски технологии. Всяко представяне се вмества в твърди 15 минути и е последвано от 5 минути дискусия по темата.
Езикът на събитието е български, неформален и достъпен – без излишна академичност, но с висока практическа стойност.
Форматът и философията следват духа на международната общност FOSS4G / OSGeo.
Целева група: професионалисти, студенти и ентусиасти
Цел: популяризация на отворения ГИС и социализация на ГИС общността в България
Copyright © 2022 - Geograf.bg