Филмът е посветен на значението на международното сътрудничество за опазването на този световно застрашен вид, като в него участват представители на природозащитни организации от всички балкански страни, където египетският лешояд все още се среща: България, Гърция, Македония, Албания и Турция, както и експерти от Великобритания и Судан - едно от ключовите места за зимуване на Балканската популация.
Според EFFA киното играе ключова роля в образованието и повишаването на осведомеността и то по един непринуден, интересен и забавен начин. Фестивалът прокламира правото на всеки на чиста и запазена околно среда. Отделните категории са свързани с екологията, културата, икономиката, миграцията, войните и социалната тематика.
Българското дружество за защита на птиците (БДЗП) и партньорите по LIFE+ проекта изказват своята благодарност на Албанското дружество за опазване на природата (PPNEA) за сътрудничеството и подкрепата, която оказват в съвместните природозащитни и комуникационни дейности в Албания.
В „Живот за египетския лешояд – международно сътрудничество“се акцентира и на ролята на лешоядите за равновесието на екосистемите, на заплахите, които са основана причина видът да е най-бързо намаляващата хищна птица в Европа и на дейностите по неговото опазване. Филмът може да бъде намерен тук.
Аз също поздравявам създателите на филма, но както те казаха опазването на даден вид не е работа на шепа хора, а на цялото общество. Този филм е един много добър начин за насочване на вниманието ни към проблема със съществуването на вида. Географ също върши страхотна дейност свързана с достигането на филма до повече хора.
2 Коментара - Филмът „Живот за египетския лешояд – международно сътрудничество“ спечели второ място на Екологичния филмов фестивал в Албания
Дарина Петкова (непроверено) February 08, 2017
Отговориподкрепящ дейността (непроверено) February 08, 2017
Отговори